Пам’ятки природи

Франкові скелі - мальовничі скелі, що в околицях с.Вікна Гусятинського району. Із цими скелями пов’язана творчість і громадсько-політична діяльність І.Франка. Вони не лише історико-культурна, а й рідкісна геолого-ботанічна пам’ятка. Внаслідок вивітрювання набули вигляду стовпів з ущелинами та нішами, які повітря та вода різьбили довгі тисячоліття. Самі скелі подекуди поросли реліктовою та ендемічною рослинністю, серед якої шиверекія подільська,  занесена на сторінки Червоної книги України.

На території заповідника на сьогодні відомо три неоднакові за величиною печери: "Перлина", "Христинка" та "Звенигородська".

Вертикальна печера Перлина знаходиться неподалік с.Крутилів. Вона утворилася в результаті глибокого розлому, а карстові процеси спричинили подальше розширення підземних порожнин. Відкрита у 1969 році місцевими жителями. Назвою послужили кальцитові кульки білого кольору, які були на її стінках.

Печера Христинка знаходиться у Городницькому лісництві. Відкрита у 2000 році зоологом заповідника Сторожуком С.А. і названа ім'ям його доньки. Печера має тектонічне походження.

"Звенигородська" печера незначних розмірів. Назва пов’язана із територією на якій вона знаходиться.