Клімат

Клімат регіону, де розташований заповідник характеризується як помірно-континентальний з чітко вираженими сезонами року.

В усі пори року район найбільш часто відвідують континентальні полярні маси повітря, а також, майже в такій же кількості, – морські повітряні маси. Значний вплив на клімат Медоборів мають вітри південного фактора Ісландського мінімуму та північного сектора Середземноморського мінімуму.

 

Географічне положення Медоборів забезпечує отримання значної сумарної кількості сонячної радіації. Радіаційний баланс позитивний. Нерівномірність прибування й зменшення сонячної радіації по сезонах перебуває в прямій залежності від характеру хмарності. В осінні і зимові місяці переважають дні суцільної хмарності; навесні і влітку більше днів із перемінною хмарністю.

Подільські Товтри відіграють велику роль у формуванні навколишнього клімату. Висота положення щодо напрямку домінуючих вітрів та залісненості створюють специфічні мікрокліматичні умови, благотворно впливають на кількість опадів і температурний режим.