Новини

« Всі новини

Пернате населення заповідника взимку

27/01/2016
Пернате населення заповідника взимку

До найчисельніших зимуючих птахів заповідника відносяться чикотень, вівсянка звичайна, чечітка звичайна, королик жовтоголовий гаїчка болотна, повзик, підкоришник (пищуха), золотомушки, синиця довгохвоста, синиця голуба,  гаїчка буроголова, в’юрки та снігурі. Із 195 видів  птахів заповідника "Медобори" зимуючих близько 40. Рідко залітають до нас взимку: зимняки, шишкарі, сорокопуд сірий, пуночка, чечітка біла, синиці чорна та чубата. Можуть перезимовувати у нас чижі, омелюхи.

Зимуючі у нас види, в основному, комахоїдні. На зимовий період пташки переходять на зернові корми, їх основною їжею стає насіння. Спостереження показують, що коли корми, особливо на полях насіння бур’янів, засипані снігом, птахи відчувають їх нестачу. Крім того, багато птахів при зниженні температури перебираються в населені пункти, але і тут вони відчувають брак кормів . Ми повинні прийти їм на допомогу – розвішати годівнички з несмаженим насінням олійних рослин, крихтами хліба, синиці всіх видів залюбки ласуватимуть несоленим салом чи м’ясом. Щодо хліба, потрібно пам’ятати, що всі пташки полюбляють крихти білого хліба, а чорний – шкідливий для них, насіння олійних рекомендують трішки розчавлювати. Годівнички можна змайструвати або виготовити із пластикових пляшок, коробочок з-під молока, соків.

Зграйки дроздів, омелюхів, снігурів, гав старанно вивчають наші вулиці в пошуках корму. В цей скрутний час їх просто неможливо не помітити і важливо не забувати, що вони потребують нашої уваги і піклування. Тому ми можемо “запросити” пташок до свого саду, до свого вікна, повісивши годівницю і регулярно  підсипати у неї корм. І тоді ці рухливі, співочі, пернаті створіння сторицею віддячать нам, знищуючи шкідників та звеселяючи своїми голосами.