Новини

« Всі новини

Особливості та підстави проведення лісогосподарських заходів у насадженнях до 40-річного віку на території природного заповідника "Медобори"

30/03/2015
Особливості та підстави проведення лісогосподарських заходів у насадженнях до 40-річного віку на території природного заповідника "Медобори"

Ліси у природному заповіднику "Медобори"  займають 93% території заповідника, з яких на момент його створення 43,9% складали насадження корінних лісотворних порід віком до 40 років, які при відсутності відповідного лісівничого догляду, знаходячись під гнітом швидкорослих піонерних порід, випали б із складу. На місці культур могли б сформуватися похідні деревостани, що не відповідали б аборигенним. Тому одним із завдань, поставлених перед заповідником  при його створенні, було сприяння процесу відтворення корінних деревостанів. Саме на цих ділянках було заплановано проведення лісівничих заходів направлених на формування лісів подібних за складом до аборигенних товтрових дібров. Необхідність проведення лісогосподарських заходів обов’язково визначають науковці, шляхом підготовки  наукового обґрунтування.

Всі заходи з природокористування у природному заповіднику "Медобори" здійснюються з дотриманням існуючих нормативних актів щодо використання відповідних природних ресурсів без порушення встановленого режиму охорони території та об’єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного значення із забезпеченням дотримання вимог правил протипожежної безпеки.

Природокористування проводиться в межах затвердженого Міністерством екології ліміту, а саме: в 2014 році реконструктивно-відновлювальні заходи для збереження основних лісоутворюючих порід в заповіднику «Медобори» проводилися згідно Ліміту № 970/09/3-2014 на використання природних ресурсів у межах природного заповідника «Медобори» на 2014 рік. В 2015 році реконструктивно-відновлювальні заходи для збереження основних лісоутворюючих порід в заповіднику «Медобори» проводилися згідно Ліміту № 971/09/3-2014 на використання природних ресурсів у межах природного заповідника «Медобори» на 2015 рік.

Заготовлену деревину (дрова паливні) заповідник реалізовував для потреб населення та використав для опалення контори заповідника і контор лісництв.  Організаціям та підприємцям лісопродукція не відпускалася.

Всі заходи проводяться згідно отриманих дозволів та рішень НТР заповідника, які враховують терміни проведення рубок відповідно до місцевих особливостей, пов’язаних з термінами гніздуванням птахів, появою та ростом молодняка ссавців, наявністю колоніальних поселень та місцеперебувань рідкісних і зникаючих видів тварин, місць зростання рідкісних і зникаючих видів рослин.