Новини

« Всі новини

Первоцвіти як символи перемоги

12/03/2015
Первоцвіти як символи перемоги

З метою збереження перших весняних квітів, що належать до категорії рідкісних, зникаючих та занесених до Червоної книги України щовесни в Україні проводиться операція "Первоцвіт". У ній, крім державних інспекторів екології та інспекторів Державтоінспекції,  беруть участь громадські та природоохоронні організації. Спільними зусиллями вони намагаються боротись із збирачами та реалізаторами незаконно зірваних квітів.

Громадян, які здійснюють збір і продаж первоцвітів, карають стягненням штрафу, розмір якого визначають судові органи. Крім того, порушники відшкодовують збитки завдані навколишньому середовищу у розмірі від 49 до 62 грн. за кожну зірвану рослину.

Не стоять осторонь проблеми збереження перших посланців весни і працівники природного заповідника "Медобори", на території якого зростають рідкісні ранньоквітучі види. У навчальних закладах проводимо тематичні уроки, бесіди про значення первоцвітів і необхідність їх збереження. Державна служба  охорони  заповідника здійснює рейди з метою попередити незаконне зривання рідкісних рослин.

Ми хочемо звернутись до тих громадян, які ще не усвідомили, що своїми діями вони наносять шкоду природі і порушують закон, із закликом відмовитись від „походів” за первоцвітами з метою отримання сумнівних доходів і швидкоминучого задоволення.

Нехай тендітні і, водночас, такі витривалі до різних примх природи, перші весняні квіти стануть для нас символом незламності та проростуть в душах силою духу, бажанням боронити рідну землю та впевненістю у перемозі добра.