Новини

« Всі новини

Природний заповідник "Медобори" – справжня перлина Тернопільщини

04/07/2014
Природний заповідник "Медобори" – справжня перлина Тернопільщини

До Дня працівника природно-заповідної справи з учнями 7-х класів Гримайлівської ЗОШ І-ІІІ ст. ім.І.Пулюя працівники природного заповідника "Медобори" провели урок-подорож "Заповідними стежками".

Природний заповідник "Медобори" – справжня перлина Тернопільщини. Він створений у 1990 році з метою збереження унікальних природних комплексів Подільських Товтр, генофонду рослинного і тваринного світу, використання їх у науковій та природоохоронній роботі.

Заповідник є своєрідним еталоном природи, який дає можливість аналізувати й прогнозувати зміни в ній, проводити комплексну охорону природних багатств. Тут зростає багато рідкісних, цінних для науки, красивих, корисних та цікавих видів рослин. Тваринний світ також відзначається великим різноманіттям, для якого характерним є особливе поєднання у біоценозах представників фауни різних ландшафтних зон, що утворюють стик на території Поділля.

Не менш цікавими та унікальними є пам’ятки неживої природи. На території природного заповідника "Медобори" є цінні об’єкти геологічного та геолого-морфологічного минулого, неповторні природні комплекси (Товтровий кряж, каньйоноподібні долини, бокові останці, степові та наскельно-степові ділянки, ліси, печери...). А цінні історико-культурні пам’ятки не мають аналогів в Україні (язичницькі поселення ХІ-ХІІІ ст., дольмен - споруда, що відноситься до мегалітів, давньоруські поселення). Завдяки багатству природних ресурсів та історичних пам’яток територія заповідника є відкритою книгою Природи та історичного минулого. Заповідник не тільки охороняє всі об’єкти, що знаходяться на його території. Працівники заповідника цілеспрямовано і творчо нагромаджують інформацію про біорізноманіття та цікаві об’єкти, щоб донести її до різних верств населення.

Для довідки: природні заповідники – природоохоронні та науково-дослідні установи загальнодержавного значення з найвищим рангом заповідності. Їх територія є національним надбанням і виводиться  з господарської діяльності. На ній встановлюється заповідний режим. Тут здійснюються лише наукові дослідження та спостереження за перебігом природних процесів. Відвідувати їх можна лише з дозволу адміністрації і тільки в межах екологічних стежок.