Новини

« Всі новини

35 років глобального захисту озонового шару.

15/09/2020
 35 років глобального захисту озонового шару.

 16 вересня відзначаємо 35 років Віденської конвенції та 35 років глобального захисту озонового шару .

   19 грудня 1994 року Генеральна Асамблея ООН проголосила 16 вересня Міжнародним днем захисту озонового шару. Цей день відзначається з 1995 року в пам’ять про день підписання Монреальського протоколу (у 1987 році) про речовини, що руйнують озоновий шар, враховуючи необхідність збереження озонового шару, який фільтрує сонячне проміння і захищає поверхню Землі від шкідливого впливу ультрафіолетового проміння, тим самим зберігаючи життя на планеті. Втрата озонового шару стратосфери, який захищає усе живе, вважається однією з головних глобальних екологічних проблем, з якими світова спільнота ввійшла у нове тисячоліття.

Поступове припинення контрольованого використання речовин, що руйнують озоновий шар, допомогло захистити його для нас та майбутніх поколінь, сприяло глобальним зусиллям щодо вирішення проблем зміни клімату, допомогло захистити здоров’я людей та екосистеми, обмеживши потрапляння шкідливого ультрафіолетового випромінювання на Землю.

Гасло цього дня, "Озон для життя", нагадує нам, що озон не тільки є вирішальним для життя на Землі, але і ми повинні продовжувати захищати озоновий шар для майбутніх поколінь.