Новини

« Всі новини

День екологічного боргу - це не свято!

21/08/2020
День екологічного боргу - це не свято!

День екологічного боргу — це приблизна дата, яку вираховують науковці, коли людина вичерпає всі ресурси, створені планетою за рік. Щороку вона змінюється. Всесвітній день екологічного боргу показує, наскільки людина перевитратила те, що у неї є, і взяла в борг у планети і майбутніх поколінь.

У 2019 році День екологічного боргу був 29 липня. Це був найшвидший показник за майже 50-річну історію підрахунку! Цьогоріч цей день - 22 серпня.

Згідно Всесвітньої мережі екологічного сліду (GFN), зараз людство споживає  більше, ніж може забезпечити Земля. Глобальне споживання зростає – людство викидає більше вуглекислого газу в атмосферу, ніж океани і ліси можуть поглинути, виснажує рибні запаси і вирубує дерева швидше, ніж вони зможуть відродитися і вирости, продукує більше сміття, ніж планета може "перетравити”. Це веде до виснаження навколишнього середовища - зникнення лісів, нестачі продовольства, закислення океану й інших тяжких для Землі та її жителів наслідків.  

Родючий ґрунт, чиста вода та чисте повітря необхідні для забезпечення людства їжею та фізичним здоров’ям, які нам потрібні для процвітання. Тобто, якість життя людства - навіть виживання - залежить від здоров'я біологічних ресурсів нашої планети чи "мережі життя". Для забезпечення здорової планети, яка може підтримувати нас зараз і в майбутньому, потрібно зменшити попит людини та підтримувати систему життєзабезпечення нашої планети. Наприклад, скорочення викидів CO2 від спалювання викопного палива на 50% призведе до  переміщення дати на цілих 93 дні. 

Кожен з нас теж може підкоригувати щоденні дії і істотно змінити ситуацію: берегти тепло, воду, електроенергію, не користуватись одноразовим посудом, купувати лише те, що потрібно і стільки, скільки потрібно, щоб зменшити кількість відходів. Головне — це не так сортувати та переробляти сміття, як менше його продукувати, особливо це стосується пластикових виробів.

Якщо, завдяки своєму способу життя, ми зуміємо переносити дату Дня екоборгу на 5 днів назад в рік, це дозволило б людству до 2050 року досягнути сумісності з планетою.

День екологічного боргу це ще одне нагадування людям, країнам та організаціям, що потрібні термінові спільні дії, щоб  в майбутньому  дотримуватися планетарних меж і досягти сталого розвитку і стабільності для всіх. Ми маємо навчитися споживати розумно, зберігаючи ресурси нашої планети для майбутніх поколінь.
 

Фото та інформація з відкритих джерел.