Новини

« Всі новини

Припини спалювати стерню!

11/08/2020
Припини спалювати стерню!

Природний заповідник «Медобори» інформує, що під час гарячої пори збирання врожаю розпочинається період, коли на полях відбувається випалювання стерні, соломи (залишків після врожаю) що призводить до виникнення пожеж. Їх основними причинами є сукупність погодних і людських факторів. Випалювання стерні, сухої трави, залишків соломи на прилеглих до заповідника полях може призвести до пожеж в лісових масивах, на сусідніх полях, на територіях приватних домоволодінь, лісопосадках, відключень повітряних ліній електропередач надвисокої напруги.

Варто пам’ятати про те, що при спалюванні соломи також згорає найбільш родючий поверхневий шар ґрунту внаслідок чого знижується його біологічна активність. Разом з соломою вогонь знищує безцінну біосферу ланів, яка могла б суттєво підвищити врожайність у наступні роки, а на їх місце приходять патогенні мікроорганізми та бур`яни.

Слід пам’ятати: у всіх випадках при виникненні пожежі треба негайно повідомити пожежно-рятувальний підрозділ ДСНС України за телефоном «101». Для обмеження розповсюдження вогню, зону горіння необхідно обов’язково оборати. До приїзду рятувальників гасити вогонь наявними силами та первинними засобами пожежогасіння.

Під час пожежонебезпечного періоду працівники державної охорони заповідника ведуть цілодобове чергування та посилене патрулювання природоохоронної території. Адміністрація природного заповідника «Медобори» наголошує, що недотримання правил пожежної безпеки карається згідно статті 245 «Кримінального кодексу України».