Новини

« Всі новини

ПРО ПОЖЕЖНУ БЕЗПЕКУ В ПЕРІОД ЗБИРАННЯ ВРОЖАЮ.

05/08/2019
ПРО ПОЖЕЖНУ  БЕЗПЕКУ В ПЕРІОД ЗБИРАННЯ ВРОЖАЮ.

Природний заповідник «Медобори» інформує, що під час жнив різко зростає ймовірність пожеж. Основними причинами їх виникнення є сукупність погодних і людських факторів. Випалювання стерні, пожнивних залишків, сухої трави, залишків соломи на прилеглих до заповідника полях може призвести до пожеж в лісових масивах, на сусідніх полях, на територіях приватних домоволодінь, лісопосадках, відключень повітряних ліній електропередачі надвисокої напруги. Це завдає державі великі матеріальні та економічні збитки. Дим, який виникає внаслідок горіння та тління, потрапляє до населених пунктів, що викликає алергічні захворювання, завдається шкода навколишньому середовищу.

Необхідно всім пам’ятати, що найменша людська необачність і легковажність може раптово призвести до пожежі та значних втрат. В умовах сухої, спекотної погоди при поривах вітру невеличкі осередки вогню на полях дуже швидко розповсюджуються і переростають у великі пожежі. Щоб не допустити виникнення пожеж при дозріванні та збиранні врожаю необхідно суворо дотримуватися правил пожежної безпеки.

Адміністрація природного заповідника «Медобори» застерігає, що недотримання правил пожежної безпеки карається згідно статті 245 «Кримінального кодексу України». Знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень  навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також спалювання стерні, сухих дикоростучих трав або їх залишків на землях сільськогосподарського призначення чи іншим загально небезпечним способом  караються штрафом від трьохсот до п’ятисот  неоподаткованих мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на термін від двох до п’яти років.

У всіх випадках виникнення пожежі треба негайно повідомити пожежно-рятувальний підрозділ ДСНС України за телефоном «101». До приїзду рятувальників гасити вогонь наявними силами та первинними засобами пожежогасіння. Для обмеження розповсюдження вогню, зону горіння необхідно обов’язково оборати. Фото з відкритих джерел.