Новини

« Всі новини

Спробувати добу прожити без поліетиленових пакетів

02/07/2019
Спробувати добу прожити без поліетиленових пакетів

Спробувати добу прожити без поліетиленових пакетів пропонується всім 3 липня у Міжнародний день відмови від поліетиленових пакетів.

Природний заповідник "Медобори" закликає всіх свідомих людей на один день відмовитись від поліетиленових пакетів в побуті, на ринках, в супермаркетах, в офісах, під час відпочинку на природі…  

Забруднення планети перейшло на новий рівень. Пластик знаходять там, де він практично не міг з'явитися. Вчені стурбовані кількістю волокон, що витають в повітрі. Ситуація в світі досить плачевна, коли справа доходить до екології. Засмічення планети йде повним ходом, і мікрочастинки пластику знаходять тепер не тільки в личинках комах, домашньому пилу, кухонній солі і глибинах океану, але навіть в повітрі.

За даними ООН, щороку у світі використовують 5 трильйонів поліетиленових торбинок. Помста природи за "пластикову цивілізацію" виявилася занадто жорстокою: від поліетиленових пакетів стали гинути не тільки мешканці океанів, а й звичайні тварини на суші. Від пакетів щороку помирає близько одного мільйона птахів та 100 тисяч тварин. Також вони становлять загрозу людському здоров’ю, бо їх частинки можуть потрапляти у харчі та воду. При цьому, для виробництва пакетів використовують невідновлювані ресурси – 35 л нафти на 1000 пакетів. Щороку кожен українець використовує близько 500 поліетиленових пакетів, в той час як у ЄС цей показник наближається в середньому до 90 пакетів.

Один день без поліетилену? Ми зможемо! І, віримо, що цей день допоможе привернути увагу до проблеми надмірного споживання одноразових пластикових виробів та, як наслідок, непоправного забруднення довкілля пластиковими відходами.
Акція проводиться Програмою розвитку ООН спільно із Міністерством екології та природних ресурсів України.

Отож, 3 липня ми пропонуємо спробувати добу пожити без пластику всім.