Новини

« Всі новини

Обережно! Небезпечна рослина!

24/06/2019
Обережно! Небезпечна рослина!

Борщівник Сосновського (Heracleum sosnowskyi Manden.)  — багаторічна рослина з 2-5 річним циклом розвитку, завдяки потужній наземній масі, витісняє інших представників флори з території і не дає їм розвиватись, повністю займає свій ареал зростання.

Стебла, листя і квіти борщівника містять фуранокумарини. Ці речовини різко підвищують чутливість людського організму до ультрафіолетового випромінювання. Тобто досить торкнутися до рослини чи забризкати шкіру її соком, а потім уражене місце виставити на сонце — і опік гарантований. Опіки, отримані від цієї рослини, глибокі, заживають повільно, залишаючи темні пігментні плями. При ураженні великої ділянки тіла людину морозить, нудить, підвищується температура. Борщівник Сосновського викликає й алергічні реакції.

        Одна рослина борщівника Сосновського дає 15-20 тисяч летючих насінин. Причому вони можуть прорости в ґрунті навіть через 10-12 років!

Згідно із статтею 33 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та Земельного Кодексу України, знищення борщівника Сосновського є компетенцією міських, селищних, сільських голів. Вони повинні домогтися від власників земельних ділянок, на яких розповсюджується шкідлива рослина, її знищення. Землевласники і землекористувачі, які не вживають заходів із боротьби з бур'янами, у т. ч. із борщівником, несуть адміністративну відповідальність за статтею 52 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

  Зважаючи на те, що бур’ян викликає опіки шкіри, всі роботи по його знищенню необхідно проводити в захисному одязі.

Як боротися:

-рослини виявлені в населених пунктах, знищувати за допомогою перекопування або переорювання ґрунту з подальшим висіванням на цих ділянках газонних трав, які б створювали штучні фітоценози із суцільного рослинного покриву;

- викопувати рослини борщівника із коренями і знищувати їх методом спалюванням або захороненням у санітарних ямах;

- періодично скошувати рослини до початку цвітіння.

-для надійного й екологічного захисту селітебних зон від присутності борщівника Сосновського необхідно застосовувати проти однорічних рослин підземне зрізування на глибині 10 см від поверхні ґрунту;

-обробку сходів гарячою парою з температурою 95°С і вище.

проти багаторічних рослин слід застосовувати послідовні зрізування (не менше двох) і наступне екранування (до 60 діб) непрозорою плівкою.

Не припиняти такі роботи протягом кількох років до тих пір, поки не будуть знищені всі кореневища та насіння в ґрунті.