Новини

« Всі новини

Всесвітній день водних ресурсів (22 березня)

21/03/2014
Всесвітній день водних ресурсів (22 березня)

   Всесвітній день водних ресурсів бере свій початок від Конференції з довкілля та розвитку у  Ріо-де-Жанейро (1992р.). Основною причиною святкування цього дня є швидке зменшення запасів питної води. Це символічне свято входить в число офіційних заходів, які щорічно організовує ООН. Всесвітній день водних ресурсів відзначають в країнах, які є асоційованими членами організації. Метою проведення Дня є підвищення рівня обізнаності населення про значення і важливість води для продовження життя на Землі, а також про те, як раціональне використання водних ресурсів сприяє підвищенню рівня економіки і соціального добробуту. Як повідомляє газета "El Mundo" у найближчі десятиліття вода стане одним з найбільш обмежених і затребуваних природних ресурсів. Причини – швидке зростання населення Землі і підвищення середньої температури повітря.

  На території природного заповідника "Медобори" водні об’єкти представлені невеликою площею (22 га). Це – частина Мартинківського водосховища та русла р.Збруч зі сходу, а із західної сторони невеликий відтинок залісненої території , що примикає до заплави ставка на р. Гнилій. Зважаючи на те, що всі вони мають важливе природоохоронне  значення у нашому регіоні, необхідно слідкувати за їх екологічним станом. Надзвичайно важливо також дбати про те, щоб на схилах та у долинах річок, ставків не було сміттєзвалищ.

Ми звертаємось із закликом до всіх небайдужих людей приділяти більше уваги захисту водних ресурсів нашого краю і проводити конкретні дії по їх збереженню.