Новини

« Всі новини

З метою попередження лісових пожеж.

25/03/2019
З метою попередження лісових пожеж.

Природний заповідник "Медобори" попереджає, що з березня по жовтень кожного року різко зростає небезпека виникнення лісових пожеж, які завдають величезної шкоди природі  та людям.  За декілька годин неконтрольована пожежа може знищити цілі лісові масиви, які росли десятками років та завдати величезних збитків. Це страшне лихо не тільки для деревної рослинності, але й для всього живого. Гинуть не лише дерева, а й птахи, звірі, вигоряє лісова підстилка і верхній шар ґрунту.

З метою посилення охорони лісових масивів природного заповідника "Медобори" від пожеж видано наказ  № 35-3 "Про підготовку до пожежонебезпечного періоду 2019 року", який передбачає впровадження комплексу заходів для попередження лісових пожеж.

Нагадуємо! Основною причиною виникнення пожеж є порушення громадянами вимог Правил пожежної безпеки в лісах під час відпочинку та випалювання сухої трав’яної рослинності на сільгоспугіддях, пустищах, вздовж доріг. Сильні вітри роздмухують вогонь і розповсюджують його у прилеглі лісові насадження, чим створюють реальну загрозу їх знищення. Доводимо до відома, що на території природного заповідника "Медобори" категорично забороняється розкладання вогнищ.

Якщо ви помітили пожежу в лісі, терміново викликайте пожежних, і по можливості, починайте гасити її самостійно, використовуючи вологі гілки, ґрунт, пісок, воду та інші підручні засоби.

Ліси є загальним надбанням людства. Тому потрібно користуватися цим природним багатством так, щоб не тільки запобігти його знищенню або збідненню, але й не призводити до негативного впливу на життєдіяльність людини. Зробіть свій внесок у захист лісів від пожеж!