Новини

« Всі новини

Перші весняні квіти нашого краю

04/03/2014
Перші весняні квіти нашого краю

   Весна – чи не найпрекрасніша пора року. З найпершими теплими промінчиками сонця пробуджується природа, весело, неначе граючись, дзюрчать струмочки. Справжні провісники весни – первоцвіти уже дають про себе знати та все ж чекають остаточного пробудження.

Ми багато чули про необхідність охорони первоцвітів, але чи багато ми знаємо про них? З червонокнижних видів рослин, які зацвітають одними з перших на території природного заповідника "Медобори": підсніжник звичайний, сон великий та широколистий, шафран Гейфеля, горицвіт весняний, цибуля ведмежа. Саме про ці рослини та необхідність їх охорони працівники природного заповідника "Медобори" ведуть мову під час зустрічей з учнівською молоддю. Адже, щоб усвідомити недопустимість нищення перших весняних квітів, потрібно знати про них якомога більше. Для прикладу, звертаємо увагу на те, що ранньовесняне квітчане братство нашого краю не тільки звеселяє людей, а й напоює своїм нектаром, годує пилком і насінням велику кількість комах, лікує їх і нас.

Вірогідність зникнення багатьох видів ранньоквітучих рослин нашого краю дуже велика. Дуже часто люди хочуть перенести їхню красу у свій дім, подарувати їх своїм близьким та коханим людям, і рвуть їх, не усвідомлюючи, що знищують їх з лиця землі.  Збереження їх залежить від кожного з нас. Ми не сміємо допустити, щоб воістину захоплюючу красу масового цвітіння ефемероїдів: підсніжників, крокусів, рястів, пролісків, та інших рослин весни залишити тільки у спогадах очевидців.

Не зайвим буде нагадати і про те, що вилучення первоцвітів з природи є незаконним. Відповідальність за порушення законодавства у сфері охорони, використання та відтворення рідкісних і червонокнижних видів рослинного світу, передбачена статтею 88-1 та статтею 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення і тягне за собою накладання штрафу від 340 до 850 грн. з конфіскацією незаконно добутого. Крім того постановою КМУ від 07.11.2012р. №1030 передбачена компенсація за шкоду, заподіяну внаслідок добування, знищення або пошкодження червонокнижних рослин, а також за знищення чи погіршення середовища їх зростання, – від 49 до 62 грн за кожну трав'янисту рослину.