Новини

« Всі новини

21 березня - Міжнародний день лісів

21/03/2019
21 березня - Міжнародний день лісів

 21 березня - Міжнародний день лісів, який в Україні дає старт щорічній акції Державного агентства лісових ресурсів "Майбутнє лісу у твоїх руках" (проводиться з 2006 року). Вона триватиме  до Дня довкілля (20 квітня).

Варто зазначити, що Міжнародний день лісів започаткований Генеральною Асамблеєю ООН з 2012 року. Щороку він проходить під різними галсами. У 2019 році це – "Ліси та освіта".

Співробітники природного заповідника "Медобори" Уляна Бачинська (науковий співробітник), Оксана Мурська (головний фахівець з екологічної освіти) та Борис Цимбалістий (майстер лісу І категорії Краснянського лісництва) провели Міжнародний день лісу із юними лісівниками НВК "ЗОШ І-ІІ ст. – ДНЗ" с. Калагарівка. Разом із учнями розмірковували над  значенням лісу, говорили про те, як лісівники плекають ліс, про різноманіття товарів та послуг, отриманих з лісу; учні дізналися про невиснажливе використання лісових ресурсів (без завдання шкоди лісовим екосистемам) з метою їх збереження для майбутніх поколінь. Багато говорили про специфіку роботи у заповіднику, де лісогосподарські заходи практично не проводяться, а ті, що проводяться з метою найбільш ефективного збереження природних комплексів, суворо регламентуються.  Поряд із розмірковуванням над глобальним значенням лісів, члени учнівського лісництва глибше ознайомились з роботою науковців та державної охорони заповідника, з принципом роботи лазерного висотоміра TRUPULSE 200 L та правилами вимірювання діаметра дерева мірною вилкою. На завершення для юних лісівників проведено екскурсію у весняний ліс, під час якої учні називали породи дерев,     вимірювали їх діаметр та висоту.