Новини

« Всі новини

Лісівничі дослідження у заповіднику

03/08/2018
Лісівничі дослідження у заповіднику

Територія природного заповідника «Медобори» більш ніж на 90% вкрита лісом. Лісівничі дослідження у заповіднику мають важливе значення і проводяться від початку його створення. За цей час закладена 81 лісівнича пробна площа. Дослідження на ділянках здійснюються з метою моніторингу деревостанів заповідника: вивчення стану та особливостей росту корінних, похідних, інтродукованих деревостанів; вікових дубових, а також букових лісостанів на межі природного ареалу; еколого-популяційних культур дуба звичайного та ходу росту культур.

Моніторинг охоплює 15 порід у різних за віком і типом лісу деревостанах. При закладанні пробної площі проводяться попородні заміри діаметрів на висоті 1,3 м мірною вилкою до сантиметра, висот висотоміром В-3 до дециметра, довжини мірною стічкою до дециметра. Періодичність досліджень -п’ять років.

У поточному році на 39 раніше закладених лісівничих пробних площах здійснюються заміри основних таксаційних показників дерев і обліки природного поновлення на цих ділянках.

Також лісівничі дослідження проводяться на ботанічних пробних площах, які знаходяться у лісових масивах.

На дев'яти лісопатологічних пробних площах щорічно проводиться моніторинг санітарного стану лісостанів.

Результати досліджень аналізуються та подаються у Літописах природи та у наукових статтях.