Новини

« Всі новини

Всесвітній день боротьби з опустелюванням та засухами

15/06/2018

17 червня відзначається міжнародною спільнотою як Всесвітній день боротьби з опустелюванням та засухами, який було проголошено Генеральною Асамблеєю ООН. Саме в цей день у 1994 році в м. Париж, Франція, прийнято Конвенцію Організації Об’єднаних Націй про боротьбу з опустелюванням у тих країнах, що потерпають від серйозної посухи та/або опустелювання, особливо в Африці (далі- Конвенція), яка набула чинності 26 грудня 1996 року. В рамках КБО, опустелювання розглядається не як процес утворення пустель, а як будь-яка деградація земель під впливом природних чи антропогенних чинників. Саме тому, сторонами Конвенції на сьогодні є 194 країни світу, у тому числі і ті, на території яких природні пустелі взагалі відсутні.

   Проблема деградації земель в Україні є актуальною та гострою Це і загальне зниження родючості ґрунтів через ерозію (57,5% земель країни), засолення та осолонцювання (6,5% земель країни), підкислення (17,7% земель країни); забруднення (20% земель країни) та підтоплення значних територій (12% земель країни) та ін.

   Україна приєдналася до Конвенції в 2002 році, згідно із Законом України від 4 липня 2002 р. №61-IV. Її метою є консолідація світових зусиль для боротьби з різними видами деградації земель під впливом природних та антропогенних чинників.

Головний фахівець з екологічної освіти заповідника "Медобори" Оксана Мурська до цієї дати підготувала та поширила у місцевих фермерських господарствах та сільських радах тематичні інформаційні листівки.  Під час зустрічі вели мову про причини деградації земель, способи запобігання цьому процесу.