Новини

« Всі новини

2 лютого – Всесвітній день водно-болотних угідь

30/01/2014
2 лютого – Всесвітній день водно-болотних угідь

У 2014 році цей день відзначається під девізом «Водно-болотні угіддя та сільське господарство: партнери для розвитку».

Водно-болотні угіддя стали основою для розвитку багатьох важливих сільськогосподарських культур по всьому світу. Вони забезпечують продуктами харчування, паливом та сировиною значну частину людства. Разом з тим осушення і меліорація заболочених земель  стає негативним явищем.

Водно-болотні угіддя відіграють значну роль у підтриманні якості води, стабілізації берегових смуг, регулюванні рівня ґрунтових вод, запобіганні катастрофічних повеней, природному очищенні стічних вод, вони впливають на формування клімату місцевості, є середовищем існування, перебування, розмноження багатьох видів рослин і тварин, у тому числі таких, що знаходяться на межі вимирання.

Нарешті, водно-болотні угіддя, зокрема озерні краї, узбережжя річок і морів тощо, інтенсивно використовуються для рекреації. Більшість із них надзвичайно мальовничі і є невід’ємною частиною як природних, так і антропогенних ландшафтів.

У глобальному масштабі водно-болотні угіддя, зокрема торфові болота, є місцем, де нагромаджується зв’язаний в органічні сполуки вуглець. Саме тому болота часто називають "світовою холодильною установкою".

Сподіваємося, що Ви приєднаєтеся до нас і зробите свій внесок у збереження та відтворення надзвичайно цінних для природи та сільського господарства водно-болотних угідь!