Новини

« Всі новини

Міжнародний день біорізноманіття

22/05/2018
Міжнародний день біорізноманіття

Щороку 22 травня людство відзначає Міжнародний день збереження біологічного різноманіття, проголошений Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй у 2000 році на 55 сесії. Ця дата встановлена на честь прийняття 22 травня 1992 року Конвенції про біорізноманіття.

Доля людства тісно пов’язана з біологічною різноманітністю — різноманіттям життя на землі. Біорізноманіття має важливе значення для сталого розвитку та добробуту людини. Воно має вирішальне значення для скорочення бідності, у зв’язку з життєвоважливими товарам і екосистемними послугами, які воно може надати. У світі більше 3 мільярдів людей залежать від морських та прибережних районів, а більше 1,6 мільярда людей покладаються на ліси та інші лісові продукти, необхідні для виживання.

Головне завдання Міжнародного дня біорізноманіття – привернути увагу громадськості до проблеми безповоротного зникнення на землі багатьох представників флори та фауни. Проблема зникнення біорізноманіття не є вигаданою, про що свідчить статистика: "За останні 400 років через нерозумну людську діяльність з обличчя Землі зникло 63 види ссавців (1,3% від загальної кількості), а 120 видам загрожує зникнення; 94 види птахів (1%), а під загрозою вимирання знаходиться 187 видів" (http://h.ua/story/127035).

Головний фахівець з екологічної освіти природного заповідника "Медобори" Оксана Мурська провела круглий стіл по проблемі втрати біорізноманіття  з юними лісівниками с. Вікно. Під час заходу розглядали стан біорізноманіття в світі, Україні та заповіднику, аналізували основні загрози біорізноманіттю. Школярі активно дискутували та зрозуміли, що від цієї проблеми не варто ховатися і робити вигляд, що її немає, треба її вирішувати, доки ще не пізно.