Новини

« Всі новини

Великий зимовий облік птахів у природному заповіднику "Медобори"

25/01/2014
Великий зимовий облік птахів у природному заповіднику "Медобори"

Природний заповідник "Медобори" взяв участь у великому зимовому обліку птахів, який є наймасовішим заходом із вивчення птахів у всьому світі. У цьому році він проходив з 18 до 25 січня. До обліків ми залучили понад 60 учнів із п’яти шкіл Гусятинського району. Роботу розпочинали із ознайомлення учасників з інформацією про основні види птахів, які можна зустріти у нас взимку. Учні з великим інтересом слухали розповіді начальника наукового відділу Ярослава Івановича Капелюха та орнітолога Арсена Ігоровича Капустинського про птахів заповідника та його околиць. Найбільше зацікавлення у всіх учасників обліків викликали самі спостереження за пернатими. Юні дослідники  були приємно  здивовані  та захоплені різноманіттям пташок та їх пристосуваннями до виживання взимку.  Назви окремих видів та  деякі особливості їх поведінки учні дізнались вперше під час великого зимового обліку.

 Завдяки простоті проведення та незначним витратам часу, великий зимовий облік отримав широку підтримку серед дітей і дорослих, щорічно забезпечуючи необхідними даними про зимуючих птахів орнітологів. Такі заходи також сприяють розвитку пізнавального інтересу школярів та їх екологічному вихованню.

 Дикі птахи є чутливими індикаторами стану довкілля, тому результати обліку допомагають з’ясувати набагато більше, ніж просто їх чисельність. Якщо ми знатимемо про зниження чисельності певного виду, це допоможе вчасно вжити заходів для його збереження.