Новини

« Всі новини

Станьте активними учасниками збереження первоцвітів!

14/03/2018
Станьте активними учасниками збереження первоцвітів!

З метою запобігання протиправному збиранню, продажу та вивезенню за межі України рідкісних видів рослин кожного року у лютому-березні в Україні стартує загальнодержавна операція "Первоцвіт". 

Не дивлячись на те, що знищення червонокнижних видів карається кількома статтями Кодексу України про адміністративні правопорушення, люди не припиняють їх збирати, продавати та купувати. На порушників накладають штраф, розмір якого визначають суди. Відповідно до ст. 90. КУпАП, погіршення, знищення середовища зростання рослин, види яких занесені до Червоної книги України, знищення, незаконне або з порушенням встановленого порядку вилучення їх з природного середовища, тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 до 850 грн) з конфіскацією незаконно добутого і на посадових осіб - від тридцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого. Відповідно до ст. 88-1 КУпАП, порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження об’єктів рослинного світу  тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 грн. до 1700 грн.) з конфіскацією об’єктів рослинного світу чи без такої. Ті самі дії, вчинені щодо об’єктів рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, - тягнуть за собою накладення штрафу від ста до двохсот п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1700 грн. до 3655 грн.) з конфіскацією об’єктів рослинного світу. Крім того браконьєри відшкодовують збитки, завдані навколишньому природному середовищу у розмірі від 49 до 62 грн. за кожну незаконно зібрану рослину (згідно Постанови Кабінету міністрів України від 7 листопада 2012 року №1030).

Закликаємо місцеві органи влади, громадські організації та засоби масової інформації, всіх небайдужих громадян  долучатися до  акції та стати активними учасниками збереження перших посланців весни. Що ж робити?

По-перше, бути активними, звертатися до поліції та екологічної інспекції (саме екологічні інспектори можуть складати протоколи про порушення торгівлі видами, занесеними до Червоної книги України).

По-друге, не зривати, не нищити, не продавати, НЕ КУПУВАТИ (не тільки через можливість заплатити великий штраф!) перших весняних квітів.

По-третє, проводити екоосвітні заходи, спілкуватись із дітьми, молоддю та дорослими, щоб разом зберегти первоцвіти.