Новини

« Всі новини

6 листопада - Міжнародний день попередження експлуатації навколишнього середовища

06/11/2017
6 листопада - Міжнародний день попередження експлуатації навколишнього середовища

6 листопада - Міжнародний день попередження експлуатації навколишнього середовища під час війни та військових конфліктів

Передумовою стали події, що призвели до погіршення навколишнього середовища під час збройних конфліктів на Балканах, у Афганістані, Лівані, Судані, на Африканському континенті, в дельті Тигру і Євфрат.

Війна та збройні конфлікти, якими б не були їх причини, приносять невимовні жахи для людства і здатні, на превеликий жаль, за лічені хвилини знищити те, що створювалося природою і людиною упродовж багатьох віків. 
Під час військових дій забруднюються водоймища, випалюються посіви та ліси, внаслідок чого забруднюється атмосферне повітря, отруюється грунт, гинуть тварини, руйнуються цілі екосистеми. Після припинення конфліктів потрібно багато часу для відновлення зруйнованих екосистем. 

Шкода, заподіяна навколишньому середовищу під час збройних конфліктів, призводить до погіршення екологічного стану. ООН надає великого значення тому, щоб діяльність в галузі охорони навколишнього середовища ставала частиною зусиль по запобіганню конфліктів, стратегій з миробудівництва і підтримки миру.

 Сьогодні, для України, ця дата має особливо  важливе значення. Значна територія регіону в зоні АТО отримала катострофічні збитки, довкілля серйозно постраждало.