Новини

« Всі новини

7 липня - День працівника природно-заповідної справи

04/07/2017
7 липня - День працівника природно-заповідної справи

Указом Президента України від 18 серпня 2009 року №629 дата 7 липня визначена Днем професійного свята працівників природно-заповідної справи.Саме завдяки зусиллям фахівців, науковців та природоохоронної громадськості в Україні збережено 8245 територій та об'єктів природно-заповідного фонду загальною площею 4,31 млн. га., що становить 6,6% території країни, а також морський заказник "Філофорне поле Зернова" площею 402, 5 тис. га.

У складі природно-заповідного фонду 5 біосферних заповідників, 19 природних заповідників, 49 національних природних парків, 3167 заказників, 3441 пам'ятка природи, 81 реріональний ландшафтний парк, 812 заповідних урочищ, а також низка штучних об'єктів: 28 ботанічних садів, 13 зоологічних парків, 57 дендропарків та 572 парки-пам'ятки садово-паркового мистецтва.

Цього року символом свята обрано одну з найменших папоротей, занесених до Червоної книги України, аспленій Гейфлера (Asplenium x heufleri Reichardt). Ця маленька, тендітна рослина росте в тріщинах скель лише в східному регіоні України. Вона є втіленням лозунгу цьогорічного свята "Найменші - найбільш вразливі у Природі"  та символом потреби у захисті Сходу України.

Особливу увагу в цьому році працівники природно-заповідної справи приділяють також комахам. Одні з найменших представників біоти є невід'ємною складовою всіх екосистем та забезпечують існування біосфери нашої планети. 

Вітаємо із професійним святом всіх фахівців, науковців та природоохоронну громадськість!