Новини

« Всі новини

Всесвітній облік мігруючих птахів

15/05/2017
Всесвітній облік мігруючих птахів

Вже традиційно працівники природного заповідника"Медобори" взяли участь у Всесвітньому обліку мігруючих птахів, який був проголошений у 2006 році. Відзначення У 2017 році його пройшло 13, 14 травня під гаслом "Їх майбутнє, це наше майбутнє – здорова планета для мігруючих птахів і людей".

Мета цієї щорічної міжнародної кампанії – підвищити обізнаність широкої громадськості про необхідність охорони як самих мігруючих видів пернатих, так і шляхів їх перельотів, місць харчування та гніздування.  

До обліку та спостережень за птахами залучили науковців та спеціалістів з екологічної освіти заповідника "Медобори" та учнів 7-го класу ЗОШ І-ІІ ст. С. Глібів. Зав. відділу науково-дослідної роботи та екологічної освіти Капелюх Я. І. ознайомив школярів із типами міграцій птахів, їх причинами та значенням. Ярослав Іванович повідомив, що із 195 видів пернатих, що на сьогодні відмічені у заповіднику "Медобори" та околицях – 56 зустрічаються під час міграцій. Екскурсія на місцевий ставок викликала чималий інтерес та захоплення в юних орнітологів. Вони побачили крижнів, мартинів річкових, крячки чорні, лиски, чаплі сіру та білу велику, лелеку білого,  групу лебедів-шипунів, які не загніздувались. Найцікавішим виявилось спостереження за пірникозою великою, яка "продемонструвала" віртуозні пірнання та здатність тривалий час знаходитись під водою, пропливаючи при цьому велику відстань.