Новини

« Всі новини

Міжнародний День Землі

19/04/2017
Міжнародний День Землі

22 квітня люди по всій планеті відзначають День Землі. Цей день покликаний об'єднати людей з усіх континентів для захисту нашого спільного дому. Засновником Дня Землі вважається Джон Стерлінг Мортон, який у 1872 році запропонував призначити щорічний день, присвячений озелененню навколишніх територій. Тому спершу його відзначали як День Дерева. Через 100 років у 1970 році він був перейменований у День Землі. Саме 22 квітня 1970 року в Нью-Йорку (США) школярі, студенти та їхні вчителі, викладачі провели перший національний День Землі, запропонувавши заглибитись в суть екологічних проблем та разом пошукати шляхи їх вирішення.

Міжнародним свято було проголошено в 1990 році. День Землі на сьогодні відзначається майже у 150 країнах. В Україні його святкують з 1992 року.  

Основна мета свята – "підтримати і зберегти". Щорічно в День Землі вчені, які мають світове ім'я і визнання, збираються за "круглим столом" і обговорюють проблематику планети в екологічному напрямку. У багатьох країнах проходять різноманітні заходи, спрямовані на збереження водних і земних ресурсів і інших дарів природи. В цей день кожен мешканець Землі може зробити свій маленький внесок у справу захисту нашої планети.

В багатьох населених пунктах України на День Землі заплановані "заходи прямої дії" – прибирання територій, очищення акваторій малих річок і водойм, а також проведення ярмарків екологічних продуктів, виставок плакатів екологічної тематики, екологічних конкурсів та святкових концертів.

Працівники природного заповідника"Медобори" звертаються до всіх небайдужих до долі Землі людей присвятити цей день захисту природи: очистити від сміття прилеглу територію, висадити хача б одне дерево, відмовитись хоча б на один день від автомобіля, розчистити маленький потічок …

Пропонуємо перелік примірних акцій та заходів, які проводяться в День Землі:  миротворчі акції;  фестивалі;  екологічні виставки;  конференції;  концерти;  прибирання вулиць;  марафони;  посадка дерев;  культурні заходи;  зупинка дорожнього руху;  дзвін Миру.