Новини

« Всі новини

Увага! Пожежонебезпечний період!

04/04/2017
Увага! Пожежонебезпечний період!

Природний заповідник "Медобори" звертає увагу, що з березня по жовтень кожного року різко зростає небезпека виникнення лісових пожеж, які завдають величезної шкоди природі  та людям. За декілька годин неконтрольована пожежа може знищити цілі лісові масиви, які росли десятками років, а про збитки годі й казати - лік може йти на мільйони.

Основною причиною виникнення пожеж є порушення громадянами вимог Правил пожежної безпеки в лісах під час відпочинку та випалювання сухої трав’яної рослинності на сільгоспугіддях, пустищах, вздовж доріг. Сильні вітри роздмухують вогонь і розповсюджують його у прилеглі лісові насадження, чим створюють реальну загрозу їх знищення. Доводимо до відома, що на території природного заповідника "Медобори" категорично забороняється розкладання вогнищ.

 Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачено стягнення штрафу та відшкодування збитків, завданих лісовому господарству внаслідок лісової пожежі (ст. 77 прим. 1). А згідно нещодавно підписаних Президентом України екологічних законів № 2023 та № 2604, що суттєво змінюють правозахисну природоохоронну практику, посилюється адміністративна відповідальність за порушення вимог пожежної безпеки в лісах, збільшенням штрафів у 5 разів.

Якщо ви помітили пожежу в лісі, терміново викликайте пожежних, і по можливості, починайте гасити її самостійно, використовуючи вологі гілки, ґрунт, пісок, воду та інші підручні засоби.

Ліси є загальним надбанням людства. Тому потрібно користуватися цим природним багатством так, щоб не тільки запобігти його знищенню або збідненню, але й не призводити до негативного впливу на життєдіяльність людини. Зробіть свій внесок у захист лісів від пожеж!