Новини

« Всі новини

3 березня - Всесвітній день дикої природи

02/03/2017
3 березня - Всесвітній день дикої природи

З метою боротьби з браконьєрством і торгівлею найбільш вразливими об’єктами природних ресурсів у 1973 р. укладено Конвенцію про міжнародну торгівлю видами дикої фауни та флори, що перебувають під загрозою зникнення (СІТЕS), яка відома також під назвою Вашингтонської конвенції. На даний час сторонами СІТЕS є близько 180 країн. Україна приєдналась до Конвенції 14 травня 1999 року.

Положення Конвенції встановлюють єдиний порядок експорту та імпорту живих рослин і тварин, а також їхніх частин, виробів з них (ювелірні, декоративні тощо) та дериватів (харчові, технічні, медичні продукти і препарати, вироблені з них).

До СІТЕS занесено більш ніж 5600 видів тварин і 30 тис. рослин. Серед видів, занесених до додатків СІТЕS, багато представників фауни і флори України.У списках є 2 види тварин (лелека чорний, сапсан) та 16 видів рослин (горицвіт весняний, підсніжник білосніжний, булатки великоквіткова, довголиста та червона, зозулині черевички справжні, зозульки травневі та Фукса, коручки темно-червона, болотна, пурпурова та чемерникоподібна, зозулині сльози яйцеподібні, гніздівка звичайна, любки дволиста та зеленоквіткова), які зустрінуті чи зростають на території природного заповідника "Медобори".