Новини

 • Міжнародний день біологічного різноманіття

  Міжнародний день біологічного різноманіття

  May 20, 2022
  Двадцять другого травня щорічно відзначається Міжнародний день біологічної різноманітності.
  Біологічне різноманіття продовжує скорочуватися, а екологічна рівновага все ще піддається змінам. Близько 60% екологічної системи деградує або використовується нерозважливо, що веде до втрати біологічного різноманіття і тяжких наслідків, які в найближчі 50 років можуть погіршитися.
 • День пам'яті Чорнобиля

  День пам'яті Чорнобиля

  April 26, 2022
  Сьогодні, 26 квітня, виповнюється 36-та річниця аварії на ЧАЕС. 26 квітня 1986 року сталася аварія на четвертому енергоблоці. З різницею в дві секунди відбулися два вибухи на четвертому реакторі Чорнобильської АЕС. Обвалилася частина будівель, почалася велика пожежа. Величезна кількість радіоактивних речовин було викинута в атмосферу.
 • Всесвітній день кульонів

  Всесвітній день кульонів

  April 21, 2022
  21 квітня відзначається Всесвітній день ​​кульонів. Це ініціатива, яка підтримується основними екологічними організаціями, щоб підвищити обізнаність людей про тяжке становище цих птахів.

  Кульони (кроншнепи) — це культові птахи диких, вологих, захоплюючих місць — лиманів, гірських схилів, боліт, лугів та узбережжя. Вони надихали поетів, художників, музикантів і письменників протягом поколінь.
 • "Зелена країна"

  "Зелена країна"

  April 20, 2022
  Ініціативу масштабної висадки дерев в Україні – "Зелена країна", започатковану Указом Президента 7 червня 2021 року, підтримали працівники природного заповідника "Медобори"
 • Всесвітній метеорологічний день 2022 року – раннє попередження та ранні дії

  Всесвітній метеорологічний день 2022 року – раннє попередження та ранні дії

  March 24, 2022
  Гідрометеорологічна та кліматична інформація для зменшення ризику катастроф

  Погодні, кліматичні та водні екстремальні зміни стають все більш частими та інтенсивними в багатьох частинах світу внаслідок зміни клімату. Більше, ніж будь-коли, людство піддається множинним, пов’язаним з ними, небезпекам, які самі розвиваються в результаті зростання населення, урбанізації та погіршення стану навколишнього середовища.
 • 22 березня світ відзначає день води.

  22 березня світ відзначає день води.

  March 22, 2022
  Всесвітній день води, який проводиться 22 березня щороку з 1993 року, акцентує увагу на важливості прісної води.

  Всесвітній день води відзначає цінність води та підвищує обізнаність про 2,2 мільярда людей, які живуть без доступу до безпечної води. Мова йде про вжиття заходів для подолання глобальної водної кризи. Основним напрямком Всесвітнього дня води є підтримка досягнення Цілі 6 сталого розвитку: вода та санітарія для всіх до 2030 року.
  У 2022 році в центрі уваги - підземні води, невидимий ресурс, вплив якого видно всюди.
 • Сьогодні Міжнародний день лісів.

  Сьогодні Міжнародний день лісів.

  March 21, 2022
  Згідно рішення Генеральної Асамблеї ООН Міжнародний день лісів з 2012 року відзначається 21 березня. Тема 2022 року - "Ліси та стале виробництво і споживання".
 • Пошкодження екосистем та плюндрування Рамсарських угідь

  Пошкодження екосистем та плюндрування Рамсарських угідь

  March 10, 2022
  У результаті вторгнення наша природна спадщина зазнає значної шкоди. Сьогодні в Україні 14 Рамсарських угідь площею 397,7 тис. га використовуються російськими загарбниками під час бойових дій проти українського народу. Це стосується узбережь Азовського та Чорного морів, а також територій у нижній течії річок Дунаю та Дніпра. Російські окупаційні війська не мали і не виявляють жодної поваги до дикої природи.
 • Україна понад усе!

  Україна понад усе!

  February 25, 2022
 • Участь у науковому форумі

  Участь у науковому форумі

  February 22, 2022
  Фахівці з екоосвіти заповідника взяли участь онлайн у науковому семінарі "Підвищення якості підготовки працівників туристичного супроводу: місія університетів",
« Перша ‹ Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна › Останя »